Projekt "Śmieci segregujemy, planetę ratujemy"

Projekt

W naszym Ośrodku realizowany jest projekt „ŚMIECI SEGREGUJEMY, PLANETĘ RATUJEMY”. Problem śmieci staje się coraz bardziej dotkliwszy i globalny. Przeważająca część ludzi nie zdaje sobie sprawy z postępującej degradacji środowiska. Polskie społeczeństwo jest nadal mało wrażliwe na problem zanieczyszczania środowiska.
Zatem kształtowanie postaw ekologicznych winno rozpoczynać się już od najmłodszych lat. Dzieci poznają otaczające go środowisko wszystkimi zmysłami, dlatego należy im umożliwić oglądanie, badanie i eksperymentowanie bezpiecznymi odpadami.

Podczas działań projektowych w grupach wychowawczych przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące segregacji odpadów. Wychowankowie poszerzyli swoje słownictwo o pojęcia, takie jak: wysypiska, recykling, skrót PET, segregacja, składowanie, kompost, utylizacja i inne.

zasady segregacji odpadków

Aktywnie uczestniczyli w akcjach propagujących ochronę środowiska np. Dzień Wiosny, Dzień Ziemi, Święto Klimatu, Sprzątanie Świata.
Każda grupa wychowawcza stworzyła kącik recyklingowy, a przed wejściem zasadziliśmy kwiaty.

Autor: A. Rusiecka