Wydarzenia z Patronem

Od nadania imienia naszej placówce Kawalerowie Orderu Uśmiechu towarzyszą nam stale, a tematyka Orderu Uśmiechu zagościła na dobre w naszym Kalendarzu Imprez.

• Rajd Pieszy i Rowerowy „Z Kawalerami Orderu Uśmiechu wesoło na szlaku”

Od 2002 roku Ośrodek jest organizatorem rajdu integracyjnego dla osób o niepełnej sprawności z powiatu lipskiego, od 2008 roku nosi on nazwę „Z Kawalerami Orderu Uśmiechu wesoło na szlaku”. Uczestnicy nie tylko wędrują po okolicy, przygotowują prezentację sylwetek Kawalerów Orderu Uśmiechu, uczestniczą w konkursach plastycznych, konkursach wiedzy, uczą się ratować innych, spotykają się z ciekawymi ludźmi, a przede wszystkim doskonale bawią się.

• Święto Patrona

Także od 2008 roku w naszej placówce obchodzimy Święto Patrona, w ramach którego nasi wychowankowie mają możliwość przybliżenia sobie historii Orderu Uśmiechu i sylwetek Kawalerów. Jest to dobry czas na sprawdzenie swojej wiedzy oraz na wykazanie się podczas konkursu plastycznego „Kawalerowie Orderu Uśmiechu w naszych oczach”. Corocznie przygotowywana jest prezentacja multimedialna na temat Orderu Uśmiechu stale wzbogacana o nowe informacje. Wychowankowie przedstawiają sylwetki wybranych Kawalerów wykazując się przy tym zdolnościami aktorskimi.

• Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

Od 2011 roku obchodzimy Światowy Dzień Dziecięcego Orderu Uśmiechu, który przypada na 21 września, a został ustanowiony z okazji 35-lecia „najsłoneczniejszego odznaczenia”. Podczas tego święta przechodzimy „barwnym korowodem” przez naszą miejscowość rozsyłając napotkanym mieszkańcom nasze uśmiechy, towarzyszy nam piosenka:

„Dzisiaj jest szczęśliwy dzień

Dziecięcego Orderu,

Więc uśmiechaj często się,

Bo przyjaciół masz wielu.

Uśmiech – ważna rzecz,

Uśmiech – smutek precz!”

OU

Ten dzień przepełniony jest wieloma atrakcjami, m.in. odbywają się rywalizacje międzygrupowe, zabawy, konkursy, a uśmiech ciągle nam towarzyszy.

Akcje ogólnopolskie:

W ramach współpracy z placówkami noszącymi imię Kawalerów Orderu Uśmiechu bierzemy udział w konkursach i akcjach ogólnopolskich, takich jak:

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny:

„Nasza Kartka Świąteczna z motywem Orderu Uśmiechu”.

sp23
  • Współtworzyliśmy książkę:

„Tajemnice szkolnych korytarzy”.

Książka jest dziełem nauczycieli i dzieci ze szkół i placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu z całej Polski, a wydana została dzięki pomocy Rzecznika Praw Dziecka. Stanowi ona cykl opowiadań krzewiących tolerancję, dobro, empatię, przyjaźń i altruizm – idee Kawalerów Orderu Uśmiechu.

tajemnice
  • Ogólnopolski Konkurs Prezentacji Multimedialnych Przedstawiających Sylwetki Kawalerów Orderu Uśmiechu:

„Chcę być taki jak ON!”

Wala
  • Słoneczny Łańcuch Przyjaźni.

• Zloty Szkół i Placówek im. KOU.

Od 2014 roku nasi wychowankowie uczestniczą w:

Zlotach Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

• X Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mrzeżynie 2014

Mrzeżyno

• XI Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu w Śremie 2015

Śrem