Sprzątanie Świata - Polska 2020

Sprzątanie Świata 2020

17-18 września w naszym Ośrodku odbyła się coroczna akcja: „Sprzątanie Świata”.
Tegoroczna inicjatywa odbyła się pod hasłem:

Akcja 2020

Celem akcji było propagowanie wśród uczniów postawy ekologicznej oraz zachęcić wszystkich do redukcji plastiku z życia codziennego i odpowiedzialnej segregacji odpadów w gospodarstwach domowych.
W czwartek 17 września wychowankowie grup wychowawczych wyposażeni w odpowiedni sprzęt i pozytywną mobilizację zajęli się porządkowaniem terenu wokół Ośrodka, każda grupa miała wyznaczony rewir zaznaczony na dołączonej mapce. Wychowankowie podeszli do swoich zadań bardzo sumiennie dzięki temu udało im się zebrać kilka worków nieczystości, które następnie zostały złożone w wyznaczone do tego celu miejsce.
W piątek 18 września uczniowie kontynuowali rozpoczętą prace. Tym razem ich celem było posprzątanie najbliższej okolicy. Udali się do pobliskiego lasu jak również zajęli się zbieraniem odpadów znajdujących się na poboczu drogi prowadzącej do Ośrodka. Po wykonanym zadaniu czuli Oni wielką satysfakcje z dobrze wykonanego zadania i pomocy dla naszej matki ziemi.

Koordynatorzy akcji: Anna Dróżdż i Marcin Pastuszka dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

A. Dróżdż, Marcin Pastuszka