Zlot w Grali-Dąbrowiźnie: dzień pierwszy

1-szy dzień

W XV Ogólnopolskim Zlocie Szkół i Placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu uczestniczy 16 szkół i placówek z całej Polski.
Lista uczestniczących szkół i placówek:

1. Czersk - Szkoła Podstawowa im Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  2. Dąbrówka - Szkoła Podstawowa im. Kawalerów OrderuUśmiechu,
  3. Głogów - Szkoła Podstawowa Nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  4. Grala-Dąbrowizna - Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  5. Huta - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  6. Mysłowice - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  7. Olsztyn - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  8. Osiecznica - Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  9. Osiek - Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  10. Przasnysz - Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  11. Ruda Śląska - Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  12. Rudzienko - Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  13. Rybnik - Szkołą Podstawowa Nr 29 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  14. Rybno - Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  15. Śrem - Szkołą Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  16. Warszawa - Przedszkole Nr 385 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Szczególnymi Gośćmi Zlotu byli Kawalerowie Orderu Uśmiechu:

• Marek Michalak - Kanclerz Międzynarodowej Kapitułu Orderu Uśmiechu,
  • Barbara Kolago - Członek MKOU,
  • Małgorzata Gambrych,
  • ksiądz biskup Antoni Długosz,
  • Grzegorz Jach,
  • Małgorzata Berwid,
  • Mirosław Greluk,
  • Maria Woźniak,
  • Jan Wojdak,
  • ksiądzMirosław Chryc.

Uroczystość rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Skórcu pod przewodnictwem księdza biskupa Antoniego Długosza - Kawalera Orderu Uśmiechu.

Część oficjalna i artystyczna Zlotu odbyła się zaś w Zygmuntówce, gdzie m.in. powitano wszystkich Gości oraz zaprezentowano sztandary uczestniczących szkół i placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Następnie uczniowie i wychowankowie SP w Grali-Dąbrowiźnie przedstawili się we wspaniałym występ pt.: „Bliżej gwiazd”.

Order Uśmiechu

Najważniejszym punktem programu była ceremonia nadania Orderu Uśmiechu Tomaszowi Skórze - działaczowi społecznemu ze Skórca oraz Adil Abdel Ati - działaczowi społecznemu na rzecz praw człowieka z Sudanu.
Oczywiście najbardziej zabawną częścią tego programu było z uśmiechem na ustach wypicie soku z cytryny przez nowych Kawalerów Orderu Uśmiechu, co jak zawsze wywołało ogromny aplauz Gości i uczestników Zlotu.

ceremonia

słoneczny order

Uroczystość uświetnił wspaniały występ bardzo uzdolnionej muzycznie rodziny Masiaków.

gdybym był bogaty

Po przerwie obiadowej gwiazdą uroczystości był Jan Wojdak - Kawaler Orderu Uśmiechu. Porwał całą publiczność do wspólnej zabawy.

Jan Wojdak

Kolejnym bardzo wyczekiwanym punktem programu było spotkanie z Kawalerami Orderu Uśmiechu w Szkole Podstawowej w Gali-Dąbrowiźnie. Dzieci miały okazję zadawać pytania wszystkim Kawalerom Uśmiechu co sprawiło wszystkim dużo radości i przede wszystkim zaspokoiło ogromną dziecięcą ciekawość.

Kawalerowie Orderu Uśmiechu

Dopiero po kolacji i pokazie iluzji nastąpiła oczekiwana przez wszystkich artystyczna prezentacja szkół i placówek uczestniczących w Zlocie. Wszystkie występy były piękne, ale dla nas nasi wychowankowie byli najważniejsi. Wspaniale porwali do wspólnej zabawy całą publiczność. Dzięki temu nasz występ nagrodzono gromkimi brawami.

Późnym wieczorem, wszyscy bardzo zmęczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni wróciliśmy do hotelu.

występ

wspólne zdjęcie