Walentynki 2019

Powrót dzieciaków po feriach zimowowych rozpoczął się od gorącego odliczania, do najbardziej sympatycznego święta w tym roku - Święta Zakochanych!

Dzieciaki przez cztery dni tworzyły listy i laurki, które potajemnie wysyłali jako wyrazy sympatii przez Pocztę Walentynkową.

14 lutego uczniowie celebrowali Dzień Świętego Walentego, tańcząc i biorąc udział w zabawach integracyjnych.

Dzieci dowiedziały się kilku cennych informacji o walentynkach, dzięki czemu świetnie wypadły w mini quizie. Na rozgrzewkę przed kolejnymi zabawami, wszyscy tańczący w kole, mieli za zadanie przy milknącej muzyce, wykonać określone ruchy lub gesty np. uścisnąć jak najwięcej dłoni. W następnej szalonej konkurencji, wytypowanych zostało pięć par, gdzie chłopcy, robili fryzury dziewczynkom! Na szczęście wszystkie jeszcze mają z czego zrobić warkocze. Każdy był ciekawy jak będzie miał na imię jego przyszły partner i jaki zawód w przyszłości będzie wykonywał, dlatego  zainteresowani dowiadywali się tego przekuwając szpilką serce i losując los z zawodem. Kolejna konkurencja „nakarm mnie” - cztery pary, miały nie lada zadanie - jedna osoba, karmiła owocami swojego partnera, tak by najszybciej zjadł poczęstunek, tylko wtedy była szansa na wygraną!

Zabawę zakończyliśmy „papierowym deszczem”, którym były kartki z podpisanymi imionami. Tańcząc, w kółku przy muzyce, uczestnicy rzucali kartki do góry, by później podnieść karteczkę leżącą najbliżej, odczytać wylosowane imię i podejść do tej osoby, mówiąc trzy komplementy.

Walentynki właśnie takie mają za zadanie, przykuć uwagę dzieci do większej serdeczności, przychylności do koleżanki czy kolegi, umiejętności otworzenia się i powiedzenia czegoś miłego.

Autor: K. Bojara, A. Farkowska, M. Siwiec