Bal nad Bale

Bal

25 stycznia odbył się w naszej placówce bal karnawałowy, na który w każdym roku czekamy z niecierpliwością. Tradycyjnie od lat spotykamy się na pięknie udekorowanej sali. Dyrektor Ośrodka Tadeusz Kosiński bardzo serdecznie powitał naszych Gości:

• Starostę Lipskiego Sławomira Śmieciucha
  • Wicestarostę Marię Węgrzycką
  • Iwonę Paszkiewicz z asystentką z Fundacji followMe
  • przedstawicieli Zarządu Związków Zawodowych i pracowników PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim
  • reporterów telewizji ZEBRA
  • nauczycieli, wychowawców, rodziców, no i… bohaterów dnia – naszych wychowanków.

By wprowadzić wszystkich w radosny nastrój i zachęcić do wspólnej zabawy, nasz zespół „Rytm” zaprezentował program artystyczny, który zagrodzony został gromkimi brawami.

Pan Starosta bardzo się cieszył ze spotkania z nami. Przekazał wszystkim najserdeczniejsze życzenia noworoczne, zapewniając, że zawsze będzie pamiętał, że „jest taki dom…”

Prowadząca imprezę p. Katarzyna Rusiecka-Więcław zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy. No i zaczęły się wspólne harce przy skocznej muzyce i piosenkach, które wszyscy dobrze znali i głośno śpiewali.

Zabawa trwał w najlepsze, a w przerwach organizowane były zabawy integracyjne, konkursy, gry sprawnościowe. Dla zwycięzców i najbardziej zaangażowanych przewidziane były słodkie niespodzianki.

Dotarł do nas jeszcze jeden ważny Gość

Święty Mikołaj

z wielkimi paczkami wypełnionymi pysznymi słodyczami ufundowanymi przez pracowników PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wszystkie dzieci bardzo się cieszyły, jednak w bezpośrednim kontakcie ze Świętym Mikołajem reagowały bardzo emocjonalnie: radością i śmiechem, dumą, zawstydzeniem a nawet płaczem.

Po wizycie Mikołaja ciąg dalszy wspólnej zabawy przeplatanej konkursami i różnymi konkurencjami. Wiele radości przynosił wszystkim „pociąg”, „węże”, „kaczuchy”, „belgijka”.

Ogromną popularnością cieszyła się też Foto Budka ufundowana przez p. Iwonę i Grzegorza Paszkiewiczów. Wszyscy prześcigali się w pomysłowym doborze rekwizytów do zdjęć, które pozostaną wspaniałą pamiątką.

Pięknym wspomnieniem będzie też relacja telewizji ZEBRA z naszego balu, w tym wywiad z Panem Starostą.

To było wspaniałe popołudnie i wieczór.