III Charytatywny Bieg Mikołajkowy Huta 2018

bieg

8 grudnia 2018 roku odbył się w naszej placówce już po raz trzeci Charytatywny Bieg Mikołajkowy, który prowadziła dziennikarka Radia Plus Radom Magdalena Gliszczyńska. Wszyscy dobrze ją znamy, gdyż towarzyszy nam już od I Rajdu.

Nasi Goście, którzy tłumnie pojawili się na naszej imprezie, zostali owacyjnie powitani. Razem z nami byli:

• Paulina Maziarz – Miss Polski 2016,
  • Marian Woronin – znany lekkoatleta, który objął honorowym patronatem naszą imprezę,
  • Sławomir Śmieciuch – Starosta Lipski,
  • Józef Sosnowski – Przewodniczący Rady Powiatu,
  • Romuald Kowaleczko – Radny powiatowy,
  • Wojciech Brandt – Komendant Powiatowy Policji w Lipski wraz ze współpracownikami,
  • Pracownicy Nadleśnictwa w Zwoleniu,

Razem z nami byli również gorąco witani:

• Stanisław Wodyński – Prezes PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim,
  • Izabela Kosior – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lipsku,
  • Marcin Węgłowski – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu n/Wisłą,
  • „Zwoleń biega”, „Pazerni na sport” Lipsko, Kibice „Powiślanki”,
  • Telewizja ZEBRA z Radomia, Twoje Radio Lipsko,

oraz wielu innych Gości.

Wszystkich przywitaliśmy wiązanką piosenek w wykonaniu zespołu wokalno-muzycznego „Rytm”. Oblegany punkt rejestracji uczestników biegu oraz nasze śliczne ośrodkowe mikołajki gotowe, by informować i spieszyć z pomocą, gdy zajdzie potrzeba.
Nasi Goście i wszyscy chętni wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Wszystkie były przepiękne. Pełni podziwu dla organizatorów p. Marian Woronin i Starosta Lipski wymieniali się wrażeniami z naszej imprezy.

Przed startem profesjonalnie przeprowadzona rozgrzewka – konieczna, bo na trasach tych krótkich i tych długich łatwo o kontuzję.

Kiedy było już wszystko gotowe - START!!!

Wyruszyli zawodnicy na trasy od 0,5 kilometra do 8 kilometrów. Po krótkim czasie na mecie meldują się początkowo najmłodsi uczestnicy biegu z krótszych tras, panie z nordic walking, a na końcu zwycięzcy najdłuższych tras.

Pierwsze wywiady dla Radia Plus, Telewizji ZEBRA i Twoje Radia Lipsko. Ogromna radość ze zwycięstwa, z pokonania samego siebie. Było trudno, ale jednocześnie wspaniale. W końcu był to bieg do dziecięcych marzeń.
Po krótkim odpoczynku przyszła pora, by się pożywić. Przepyszna grochówka przygotowana przez nasze panie kucharki oraz kiełbaski z rożna bardzo wszystkim smakowały.
Wielką frajdę sprawiła dzieciom możliwość samodzielnego wyciskania soków z wybranych przez nich owoców i warzyw. Popularnością cieszył się też popcorn.
Gotowe już pyszne soki serwował uczestnikom przedstawiciel Gospodarstwa Sadowniczego J@BUSKO.PL. Były nie tylko pyszne, ale i bardzo zdrowe.

Dużą popularnością cieszyły się pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanych ramkach. Najważniejsze, że humory wszystkim dopisywały.

Przez cały czas trwania rajdu czynny był kiermasz przygotowanych w Ośrodku ozdób świątecznych, do których kupienia gorąco zachęcały Dorota Puton i Zofia Lasota.

No i w końcu ruszyła wielka licytacja!!!
Oj było w czym wybierać. Wylicytować można było nie tylko ozdoby świąteczne, ale również rzeczy przekazywane na licytację przez naszych wielu Przyjaciół, m.in. MIŚ wielkości dorosłego człowieka – przekazany przez Anetę Senderowską, pyszny bezowy TORT przekazany przez Elżbietę Grabską z cukierni „Cud, Miód, Malina”, koszulki znanych sportowców, sukienkę Kasi Cichopek.

Wśród uczestników biegu wylosowano również:

• dwa weekendy z Toyotą – szczęśliwe losy trafiły do Krzysztofa Smolarczyka i Katarzyny Jaworskiej,
  • zabieg na dłonie w gabinecie kosmetycznym i wiele równie atrakcyjnych nagród.

No i przyszła pora na dekorację zwycięzców poszczególnych tras.

Nagrodę specjalną i piękny dyplom otrzymał najmłodszy uczestnik, który słodko śpiąc w wózeczku pokonał wraz z rodzicami trasę 0,5 kilometra.

Na tej samej trasie zwycięzcami zostali:

• I miejsce – Binkiewicz Szymon,
  • II miejsce – Kobylański Fabian,
  • III miejsce – Krzemiński Paweł.

Na trasie 1 kilometra:

• I miejsce – Bielecki Mikołaj,
  • II miejsce – Sałek Jakub,
  • III miejsce – Kowalczyk Filip.

Na trasie 2 km w kat. dziewcząt:

• I miejsce – Karolak Amelia,
  • II miejsce – Kołtunowicz Anna,
  • III miejsce – Wójcik Amelia.

Na trasie 4 km:

• I miejsce – Jaworska Wioletta,
  • II miejsce – Sierańska Agata,
  • III miejsce – Senderowska Aneta.

Natomiast na trasie głównej 8 km:

• I miejsce – Gajek Magdalena,
  • II miejsce – Kordak Anna,
  • III miejsce – Wiązowska Monika.

W kategorii mężczyzn na trasie 4 km:

• I miejsce – Bielecki Jarosław,
  • II miejsce – Leśniewski Krzysztof,
  • III miejsce – Wawrzak Tomasz.

Na 8 kilometrów:

• I miejsce – Walczyk Kamil,
  • II miejsce – Kolaszt Michał,
  • III miejsce – Rusak Sławomir.

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom III Charytatywnego Biegu Mikołajkowego (wirtualnego i realnego), którzy pobiegli po dziecięce marzenia. Zebrane środki pomogą je spełniać. A także dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji Rajdu zapewniając wspaniałe niespodzianki.

Naszym Przyjaciołom wręczone zostały tytuły Przyjaciel Dziecka.

Otrzymali je:

• Firma LOBO