100 Lat Niepodległości

100 lat niepodległości

9 listopada odbyła się w naszej placówce uroczysta akademia z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. To 11 listopada 1918 roku po 123 latach zaborów nasza ojczyzna odzyskała ponownie wróciła na mapy Europy, świata.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, działającą przy Ministrze Edukacji Narodowej, zaproponowało „Rekord dla Niepodległej”.
Inicjatywa miała polegać na tym, aby w piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11:11 we wszystkich szkołach w Polsce i poza jej granicami w uroczysty sposób wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W naszym Ośrodku w obecności pocztu sztandarowego, odświętnie ubrani odśpiewaliśmy również hymn Polski.

11.11

Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Scenariusz montażu słowno-muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy, obrazowy sposób przedstawione zostały tragiczne losy zniewolenia naszej ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występ uświetnił taniec z flagami w wykonaniu naszych uczniów. Dekoracja sali gimnastycznej również nawiązywała do treści patriotycznych.

Młodzież szkolna, zaproszeni rodzice, jak również pracownicy szkoły z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

Autor: A. Farkowska