DD

1 czerwca rozpoczęliśmy świętowanie już od rana. Po śniadaniu spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Dyrekcja Ośrodka p. Tadeusz Kosiński i p. Agnieszka Boroń w imieniu wszystkich dorosłych złożyli nam piękne życzenia. Były też pyszne słodkości dla każdego.

Potem odbyło się malowanie twarzy oraz wspólne gry i zabawy muzyczno-ruchowe, taniec „Belgijka”, rzuty do celu, przeciąganie liny, zabawy zręcznościowe, Klanza, itp.

Malunki na twarzach zawsze sprawiają dużo radości.

Dzieciaki! Niech Wam tej radości i uśmiechu nigdy nie zabraknie.

Przyszedł czas na chwilę relaksu i posiłek. Przygotowany przez panie kucharki smakowity bigos, szybko znikał, zwłaszcza, że zaraz potem czekały na nas pyszne lody.

Ogromną popularnością cieszyła się loteria, taka szczególna, w której wszystkie losy wygrywały. Każdy mógł liczyć na prezent – niespodziankę.

Później powitaliśmy uczestników warsztatów terapii zajęciowej z Dworku „Uroczysko” w Łaziskach, którzy postanowili razem z nami wziąć udział w rajdzie pieszym i rowerowym. Utworzyliśmy „łańcuch przyjaźni”. Otrzymaliśmy plany tras rajdowych i zadania do wykonania.

No i… wyruszyliśmy. Piękno otaczającej nas przyrody i wspaniałe towarzystwo sprawiły, że nikt nie odczuwał trudów wędrowania. Wszyscy byli radośni i uśmiechnięci, zwłaszcza, że po powrocie do Ośrodka na każdą z drużyn czekały dyplomy i piękne puchary.

Niektórzy z naszych kolegów zamiast odpoczywania, przystąpili do przedstawiania swoich wrażeń rajdowych różnymi malunkami.

No i znów wspólny posiłek – pyszne kiełbaski. Po takim zapasie świeżego powietrza bardzo wszystkim smakowały.

W czasie spotkania na sali gimnastycznej zabawiał wszystkich nasz zespół, który zaprezentował program „Na góralską nutę” prezentowany kilka dni wcześniej Na PMFA w Radomiu. Ich piosenki i żywiołowe tańce góralskie wzbudziły, tak jak w Radomiu, ogromny entuzjazm. Ten wyjątkowy dzień zakończyła „dyskoteka pod chmurką”.

Kochane Dzieci!

Oby każdy Wasz dzień był wyjątkowy. Z radością wspominajcie każdą wspólnie spędzoną chwilę. Czerpcie pozytywną energię ze słońca, otaczającej Was zieleni, uśmiechów innych i nawet z kapiącego deszczu. Znajdźcie w sobie siłę, entuzjazm, wiele radości i uśmiechów.