FIO Mazowsze Lokalnie

FIO

"Słoneczny szlak" - II etap to tytuł projektu FIO-MAZOWSZE LOKALNIE 2017. Projekt opracowały: Zofia Lasota, Barbara Pawlik i Ilona Węgłowska.  Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich edycjach, tym razem również nadrzędnym celem, który przyświeca podejmowanym inicjatywom, jest szeroko rozumiana intagracja osób sprawnych z osobami niesprawnymi fizycznie i intelektualnie oraz promocja miejscowości.

Główny cel jaki został obrany w ramach projektu to wytyczenie szlaku turystycznego Huta - Ciepielów oraz utworzenie "żywej architektury" na terenie naszego Ośrodka. Pomysł nasadzeń za świeżej i żywej wierzby to innowacyjny element małej architektury ogrodowej. Budowa, która powstała zaadaptowana i dostosowana jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych i służyć ma jako tunel sensoryczny. Konstrukcja powstała w wyniku przeprowadzonych pod okiem profesjonalistów warsztatów dla dzieci i ich rodziców. Łącznie w warsztatach wzięło udział około 50 osób, wśród nich uczniowie klas gimnazjalnych i przyspasabiającech do pracy oraz ich rodzice. Tematyka warsztatów dotyczyła pielęgnacji i opieki nad tego typu elementami "żywej architektury".

Zwieńczeniem przedsięwzięcia będzie uroczysty - PIKNIK CHARYTATYWNY połaczony z rajdem pieszo-rowerowym, który odbędzie się 10 czerwca 2017 r.
W imprezie przewidziany jest udział ok. 200 osób, w tym uczniowie i grono pedagogiczne SOSW w Hucie, Fundacja FOLLOW ME, Stowarzyszenie "Lipskie Forum Kobiet", PTTK, wolontariusze (harcerze, organizacja "Strzelec") oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Autor: Ilona Węgłowska