Zajęcia otwarte

Podkowa

We wrześniu nasi wychowawcy i nauczyciela brali udział w zajęciach hipoterapii w ramach Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli. Zajęcia odbywały się w Hipoterapia PODKOWA w Starym Ciepielowie, gdzie na co dzień nasi podopieczni uczęszczają na w/w zajęcia.

Nauczyciele poznali podstawowe zasady hipoterapii, celu zajęć i sposobu prowadzenia terapii.
Na uwagę zasługuje postawa naszego Szymonka, który dzielnie pokazywał wszystkie ćwiczenia nie zwracając większej uwagi na dużą ilość osób wokół siebie. Dzielny zuch. Mrugnięcie

Po zajęciach każdy z nauczycieli mógł sam spróbować swoich sił na końskim grzbiecie, co wcale nie było łatwe. Nasi nauczyciele mieli także możliwość poznać czynności i zasady przygotowania konia do zajęć, sami czyścili konia, co także było jedną z okazji do oswojenia się z tym dużym zwierzęciem. Myślę, że każdy z uczestników mile wspomina czas spędzony z tymi cudownymi zwierzętami, jednocześnie poznając i widząc, ile radości sprawia dzieciom ten rodzaj terapii.

A. Adamowicz