Integracja sensoryczna - ścieżka bosych stóp

ścieżka bosych

11 maja odbyły się warsztaty dla naszych dzieciaków prowadzone przez p. Milenę Gawąd. Potem odbyły się zajęcia praktyczne polegające na wykonaniu (na razie na sali gimnastycznej) ścieżki bosych stóp. Przygotowane pudełka wypełnione były różną fakturą (groch, orzechy, fasola, szyszki, kora, igliwie, piasek. Wszyscy pracowali pilnie.

Wykonana dobrze kilkumetrowa ścieżka została przetestowana przez pierwszych śmiałków. Dzieci stąpając gołymi stopami po zróżnicowanej powierzchni miały okazję poznać i zróżnicować faktury angażując przy tym zmysł dotyku. Wcześniej p. Milena Gawąd prowadziła zajęcia z hortiterapii dla nauczycieli. Wiedza i umiejętności zdobyte w czasie szkolenia umożliwią nam wspólne stworzenie małego ogrodu terapeutycznego – prawdziwej Ścieżki Bosych Stóp.

bose stopy

Autor: Katarzyna Rusiecka-Więcław