Konferencja w SOSW im. J. Korczaka w Radomiu

"Były, są i będą

- Osoby z niepełnosprawnością intelektualną

w systemie edukacji"

Konferencja pod takim tytułem odbyła się 25 kwietnia w budynku Wyższej Szkoły Biznesu w Radomiu. Jej organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka. Dyrektor Ośrodka p. Beata Nawrot witając wszystkich stwierdziła: "chcemy zwrócić uwagę na to, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną były, są i będą i że zajmują bardzo ważne miejsce w systemie edukacji".

Wśród prelegentów konferencji byli m.in. przedstawiciele Rzecznika Praw Dziecka, Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko", psychologowie i pracownicy naukowi zajmujący się tę problematyką, dyrektorzy i nauczyciele szkół i placówek kształcenia specjalnego oraz rodzice. Naszą placówkę reprezentowali: Wicedyrektor Agnieszka Boroń i Piotr Faber.

Bardzo ciekawą częścią konferencji był panel dyskusyjny, tzw. forum eksperckie, w którym wzięli udział również rodzice dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Uczestnikom konferencji bardzo podobał się występ młodzieży z Klubu Młodego Aktora z SOSW im. J. Korczaka w Radomiu. W grupie wyróżniały się wychowanki naszego Ośrodka: Beata Chmielowiec i Monika Lech, które kontynuują naukę w szkole zawodowej. Jesteśmy z nich dumni.

Na koniec pamiątkowe zdjęcie z naszymi dziewczętami oraz p. Ireną Łozicką, z którą przez wiele lat współpracowaliśmy.

Autor: PF