XLII Przegląd Małych Form Artystycznych "Na góralską nutę"

PMFA

31 maja 2017 r. odbył się Przegląd Małych Form Artystycznych. Jest to regionalna, fantastyczna impreza z wieloletnimi tradycjami, mająca na celu prezentację umiejętności i talentów osób niepełnosprawnych intelektualnie. Uczestnicy co roku spotykają się, by pokazać jak wiele potrafią, jak naturalny i nieskrępowany jest ich świat sztuki. Dzielą się swoją radością i energią dostarczając i sobie i widzom niezapomnianych wrażeń.

W tym roku organizatorem przeglądu było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Radomiu. Gospodarze przygotowali wiele atrakcji towarzyszących, aby ten dzień przebiegał w atmosferze wspaniałej zabawy. Można było wziąć udział w licznych konkursach, przejachać się konną bryczką, spróbować przysmaków góralskich.

I my tam byliśmy!

Nasz zespół prezentował się fantastycznie. Przygotowany został przez p. Agnieszkę Adamowicz, Annę Góralską i Danutę Wójcik. Zgodnie z hasłem PMFA były to skoczne rańce i piosenki "na góralską nutę". Skład reprezentującego nas zespołu to: Martyna Bielecka, Małgosia Pazur, Ala Szubka, Jarek Bielecki, Patryk Ciosek i Piotrek Skalski. Ich piosenki i skoczne tańce porwały publiczność, zresztą sami również świetnie się bawili.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz pamiątkowym pucharem.