prof. Jadwiga Moll i prof. Jacek Moll (2010)

zdjęcie 1

W sobotę 16 stycznia 2010 r. prof. Jadwiga Moll, kardiolog dziecięcy i jej mąż - prof. Jacek Moll, kardiochirurg dziecięcy, oboje od lat związani z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, zostali odznaczeni Orderem Uśmiechu. Uroczystość odbyła się w Teatrze V6 przy ul. Żeromskiego w Łodzi.

W imieniu dzieci świata nadaję ten najsłoneczniejszy order – zgodnie z ceremoniałem powiedział Marek Michalak, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przypinając profesorskiej parze odznaczenia.

Potem oboje zostali pasowani różą na Kawalerów Orderu Uśmiechu, przyrzekli, że zawsze będą pogodni i uśmiechnięci, wypili duszkiem kielichy wyciśniętego na miejscu soku z cytryny ciągle uśmiechając się

Ordery zostały nadane na wniosek dzieci za pośrednictwem Fundacji Serce Dziecka.

To wyróżnienie jest uhonorowaniem naszej działalności, nadającym jej sens – mówił profesor Jacek Moll.

Informacje i zdjęcia:

• Dziennik Łódzki
  • naszemiasto.pl

Filmowa relacja z uroczystości: