W dniu 23.05.2017r. na płycie głównej stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza 9, w Radomiu odbyła się III SPARTAKIADA Korczakowska - „Sportowy Zawrót Głowy.”

To wielkie dla naszych podopiecznych wydarzenie sportowe odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia - pana Radosława Witkowskiego. Patronat medialny: TV Dami.

Cel główny imprezy to :

• prezentacja możliwości sportowych uczniów szkolnictwa specjalnego oraz uczniów szkół masowych              ,
  • propagowanie aktywnego uczestnictwa dzieci i młodzieży w życiu sportowym i kulturalnym.

Uczestnicy zawodów mogli sprawdzić się w wielu konkurencjach, m.in.: bieg na 400 i 50 metrów, rzut piłką lekarską, rzuty na bramkę, rzuty woreczkiem.

Nasi wychowankowie brali udział w kilku konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, łącznie 4 podopiecznych zdobyło aż 3 miejsca medalowe.

• złoty medal - I miejsce zdobył Damian Świdnicki, w kategorii: ,,bieg na 50  metrów”,
  • srebrny medal - II miejsce zdobyła Martyna Bielecka, w kategorii: ,,bieg na 400 metrów”,
  • brązowy medal  -  III miejsce zdobyła Aneta Bielecka w kategorii: ,,bieg na 50 metrów.

Dwaj wychowankowie z naszego Ośrodka – Krystian Graczyk i Damian Świdnicki otrzymali Certyfikat: „Licencjonowany Mistrz Gaśnicy.”

Oprócz dyplomów i medali nasi podopieczni otrzymali bardzo praktyczne upominki rzeczowe: piłkę nożną i rakietki do tenisa, badmintona. Podczas trwania spartakiady w specjalnym bloku artystycznym odbywała się także „Dyskoteka pod chmurką,” w której bawiło się bardzo dużo dzieci.

Tegoroczni uczestnicy imprezy wzięli udział w 9 konkurencjach; bieg na 400m, bieg na 50m, rzut piłką lekarską, trójskok, martwy ciąg, tor przeszkód, rzuty na bramkę, rzuty woreczkami oraz boccia. W konkurencji grupowej I miejsce zdobył SOS-W z Huty, II miejsce PG ze Swierży Górnych a III miejsce PG z Przytyka.

Podopieczni powrócili do Ośrodka w godzinach popołudniowych pełni wspaniałych przeżyć i wrażeń oraz dumy z odniesionych sukcesów sportowych.

Opiekunem naszych sportowców był p. Jerzy Szyszkowski.