Święto Konstytucji 3-go Maja

3 maja

30 kwietnia na uroczyście udekorowanej sali gimnastycznej spotkali się wychowankowie, nauczyciele, pracownicy Ośrodka oraz rodzice, by uczcić ważne wydarzenie, jakim była Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny.

Na żywą lekcję historii, która przeniosła nas w odległe czasy, by słowem i piosenką przybliżyć tamte wydarzenia zaprosili nas Anna i Jerzy Szyszkowscy wraz z grupą wychowanków.

Obrady rozpoczął Sejmik Uczniowski, który zajął się Konstytucją 3 Maja. Uczniowie starali się też rozważyć 3 ważne w historii słowa:

Bóg,

Honor,

Ojczyzna.

Dyrektor Ośrodka podsumowując spotkanie podziękował wykonawcom i ich opiekunom podkreślając, że była to bardzo cenna, żywa lekcja historii.
Dzięki niej 3 Maja 1791 r. już dla nikogo nie powinien być pustą, nic nieznaczącą datą.

Świat idzie z postępem: komputer, Internet, nowoczesne technologie – to nasza teraźniejszość i przyszłość,

ale przeszłość to skarb,

który każdy Polak powinien nosić w sercu. Naród, który nie zna przeszłości umiera i nie buduje przyszłości.

Pamiętajmy o tym!!!

Autor: PF