XXIV Regionalny Konkurs Recytatorski i Plastyczny Jurki 2017

Jurki

27 kwietnia 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jurkach odbyła się XXIV edycja Konkursu Recytatorskiego i Plastycznego. Nasi uczniowie od początku uczestniczą w tych spotkaniach. Oprócz naszych reprezentantów w b.r. na scenie w Jurkach stanęli uczniowie z SOSW w Nowym Mieście nad Pilicą, Borkowic, Przysuchy, Opactwa, Wągrowca, Żyrardowa, z SOSW dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących w Radomiu, z SOSW dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Radomiu, uczniowie z Zespołu Szkół w Grójcu oraz po raz pierwszy dzieci i młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kruszewie. Wszyscy biorący udział w konkursie recytatorskim przedstawiali kolorowy i pełen radości świat zwierząt. Publiczność z uwagą wsłuchiwała się w recytacje i z zachwytem podziwiała umiejętności wykonawców.

W czasie wręczania nagród oczywiście nie mogło zabraknąć naszej „ośrodkowej gwiazdy” Michała Stańkowskiego, który recytował wiersz „Dziki dzik Maciej” – otrzymał wyróżnienie.

Wszyscy nasi reprezentanci spisywali się świetnie i odnieśli ogromny sukces:

• Adaś Góraj zajął II miejsce
  • Dominika Lech – III miejsce

natomiast

• Michał Stańkowski
  • Małgosia Pazur
  • Wiktor Rogala
  • Kasia Czerwonka - otrzymali wyróżnienie.

Wszyscy z dyplomami, nagrodami i we wspaniałych nastrojach wrócili do placówki. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Jadwiga Kupis.

Wielu miłych wrażeń dostarczyła wszystkim wystawa prac plastycznych zgłoszonych na konkurs.

I tu nasze dzieciaki spisały się świetnie:

• Dominika Lech zdobyła I miejsce
  • Aneta Bielecka i Michał Stańkowski – wyróżnienia.

Zresztą wszystkie prace przesłane z naszego Ośrodka widoczne na tablicach prezentowały się świetnie.

Ogromne podziękowania należą się naszym Paniom, które włożyły dużo pracy w przygotowanie uczniów do konkursu recytatorskiego: tj. Zofia Lasota, Agnieszka Gozdur, Bożena Przepiórka i Krystyna Mogielnicka.

Autor: PF