III Konferencja "Porozmawiajmy o AUTYZMIE"

plakat

17 kwietnia 2018 roku odbyła w naszym  Ośrodku III Konferencja "Porozmawiajmy o autyzmie”, której współorganizatorem jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lipsku.
Wzięli w niej udział pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Lisku, Iłży i Zwoleniu, nasi nauczyciele pracujący z dziećmi autystycznymi, nauczyciele okolicznych szkół oraz rodzice. Wszystkich zebranych powitał serdecznie Dyrektor Ośrodka Tadeusz Kosiński. Uczestników Konferencji powitali też nasi wychowankowie: Małgosia z piosenką „Czereśniowe kolczyki”, Kasia, Marcin i Rafał z piosenką „My mamy bluesa”, no i nasz mały Michał swoją słoneczną piosenką zachęcający do radości i aktywności.

„Jestem aktywny” – udział dzieci z autyzmem w życiu Ośrodka – to prezentacja przygotowana przez Agnieszkę Adamowicz i Piotra Faber. Zaprezentowano zajęcia specjalistyczne i życie codzienne dzieciaków z autyzmem, ich sukcesy, wspólne imprezy, wycieczki, festyny.

„E-technologie w edukacji i terapii dzieci z autyzmem” przedstawiła Karolina Płaza psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogiczną w Lipsku, zaś Karolina Faber również psycholog z tej poradni, zaprezentowała i omówiła temat: „Metoda Floortime w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.

Dużym zainteresowaniem uczestników konferencji cieszyła się wystawa książek i artykułów o autyzmie przygotowana przez p. Iwonę i Zbigniewa Trysińskich z Biblioteki pedagogicznej w Lipsku.

W czasie przerwy kawowej – gorące dyskusje, wymiana doświadczeń, wiele pytań.

Podsumowując panel dyskusyjny p. Izabela Kosior Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lipsku zaprezentowała przebieg spotkania w postaci graficznej. Od pierwszej organizowanej przez nas konferencji powstają takie fantastyczne graficzne sprawozdania.

Organizowana w każdym roku nasza konferencja „Porozmawiajmy o autyzmie” cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Uczestnikom zawsze towarzyszy serdeczność i bardzo miła atmosfera. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy z nowymi pomysłami na temat autyzmu.

uczestnicy