"Wiosna na ulicy Czereśniowej" Rotraut Susanne Berner

Wiosna na ulicy Czeresniowej

Jest wiosna!

Zielenią się pola, łąki, kwitną kwiaty, a zwierzęta wychodzą ze swych kryjówek, by wygrzewać się w słońcu.
Ulica Czereśniowa tętni życiem. Na dworcu, na rynku, w sklepie, w parku, wszędzie aż roi się od ludzi. Czy zdołasz odnaleźć wszystkich i ich policzyć? Sprawdź, co przydarzyło im się w ten piękny wiosenny dzień. Każda strona tej książki to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta.
Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Uczniowie liczyli, segregowali, szukali zwiastunów wiosny, wskazywali środki transportu, nazywali zwierzęta, rośliny. W kartach pracy szukali szczegółów, różnic, następnie wykonali pracę plastyczną z plasteliny.

A. Rusiecka