Zometool

Zoometool

Zometool” to nasz zestaw szkolny otrzymany w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Zometool wspiera i uzupełnia naukę naszych uczniów z wielu przedmiotów, głównie matematyki i przyrody. W skład zestawu wchodzą klocki, które składają się z kulki mającej 62 otwory. Otwory mają trzy różne kształty, które pasują do określonego koloru patyczka. Innowacyjność systemu Zometool polega na odpowiednim dobraniu kolorowych patyczków pod względem ich długości, proporcji i kształtu końcówki. Dzięki temu nasi uczniowie w łatwy sposób tworzą skomplikowane modele przestrzenne.

Zometool skutecznie rozwija wśród uczniów kreatywność, myślenie krytyczne, argumentowanie, inicjatywę, samodzielność, pozyskiwanie wiedzy oraz pracę zespołową.

I. Wegłowska