Patron Roku 2016 Feliks Nowowiejski

FN

28 kwietnia 2016 roku uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły przysposabiającej do pracy przygotowali pod kierunkiem p. Agaty Celuch ciekawe spotkanie poświęcone Patronowi Roku 2016, wybitnemu kompozytorowi - Feliksowi Nowowiejskiemu.
Ten artysta był autorem wielu pieśni patriotycznych, które umacniały tożsamość narodową Polaków, m.in. autorem muzyki do "Roty" Marii Konopnickiej. W 500 rocznicę bitwy pod Grunwaldem, 15 lipca 1910 roku utwór ten po raz pierwszy został wykonany pod Pomnikiem Grunwaldzkim przez chór pod batutą kompozytora.

Przygotowany program zawierał ważniejsze wydarzenia z życia Feliksa Nowowiejskiego oraz fragmenty utworów muzycznych kompozytora. Na zakończenie uczniowie zagrali i zaśpiewali kaszubską piosenkę ludową z opery "Kaszuby" pt. "Hej żeglarzu żeglujże".

A oto prace plastyczne przygotowane przez naszych uczniów na konkurs pod hasłem "Piękna nasza Polska cała". Najlepsze z nich wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym w Jurkach. II miejsce w tym konkursie zdobył uczeń klasy I Szkoły Podstawowej Mikołaj Bielecki, a wyróżnienie uczennica klasy VI Weronika Lenart.