"Jak powstaje książka?" - warsztaty

warsztaty

18 maja p. Zosia Górska, p. Anna Frankowska i p. Anna Góralska w ramach realizacji projektu "Książki naszych marzeń" przeprowadziły warsztaty dotyczące powstawania książki. Nasi wychowankowie  z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli ciekawą prezentację dotyczącą historii książki, obejrzeli zgromadzone liczne rekwizyty.
W ramach zajęć warsztatowych uczestnicy mogli spróbować swoich sił w różnego rodzaju piśmie. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem.
Okazało się, że pisanie piórem jest nie lada sztuką. Jakże łatwiej pisać na maszynie czy laptopie.
W przerwach odbywały się różne gry i zabawy zręcznościowe - oczywiście z książką. Teraz już wiemy jak powstawały książki nie tylko dawno, dawno temu, ale i obecnie.
Okazuje się, że od pisarza do czytelnika jest niezwykle długa droga.

książki

Szanujmy więc książki!!!