Cała Polska czyta dzieciom

Polska czyta

19 kwietnia po raz kolejny włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie” i było jednym z przedsięwzięć podejmowanych w ramach realizacji projektu: „Książki moich marzeń”. Zostało zorganizowane przez p. Agnieszkę Adamowicz, p. Annę Góralską i p. Dorotę Puton. Tego dnia przybyli do nas panowie strażacy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Lipsku sekcyjny Radosław Lisiecki i spirant Marek Puton. Nie tylko najmłodsi z uwagą wysłuchali czytanej przez naszych Gości książki Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem” – wesołej opowieści o dzielnym chłopcy, który marzył o tym, by zostać strażakiem. Jego marzenie się spełniło, umiał podjąć mądrą i szybką decyzję - uratował dziecko z pożaru.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych o dzielnych strażakach, wykonanych przez naszych wychowanków.
No a potem prezentacja sprzętu, który jest niezbędny przy ratowaniu ludzi podczas pożaru, zapoznanie dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz wskazówek dotyczących bezpieczeństwa pożarowego, popomnienie numerów telefonów alarmowych. Każdy element strażackiego wyposażenia budził ogromne zainteresowanie. No, cóż nie tylko mały Wojtek marzył o tym, by zostać strażakiem.