Pracownia CoolTool – 8 stanowisk PLAYmake

Pracownia

Uczniowie klasy siódmej szkoły podstawowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy, na zajęciach technicznych wykorzystali zakupiony sprzęt z „Laboratoriów Przyszłości” – „Pracownię CoolTool – 8 stanowisk PLAYmake”.

Każdy zestaw zawiera elementy konstrukcyjne maszyn wraz z zasilaczami oraz materiały do pracy tj.: drewniane walce, płytki sklejki, wzornik do wyrzynarki, śrubokręty i gogle ochronne.
W ramach jednego zestawu nasi uczniowie złożyli cztery typy maszyn:

• tokarkę,
  • wiertarkę pionową,
  • szlifierkę,
  • wyrzynarkę.

Skonstruowane przyrządy wyglądają i działają jak prawdziwe narzędzia do obróbki drewna.  Użytkując na lekcjach zakupione urządzenia, uczniowie wykazują się kreatywnością i oryginalnością tworząc swoje małe dzieła sztuki.

Zajęcia techniczne z wykorzystaniem pracowni CoolTool sprawiają naszym uczniom wiele radości i satysfakcji.