Wszystko o wodzie...

Woda

Laboratoria Przyszłości

7 marca w naszej placówce odbyły się zajęcia o tematyce ekologicznej w ramach innowacji pedagogicznej:

Śmieci segregujemy, planetę ratujemy. Miej serce dla przyrody i nie zanieczyszczaj wody. Zanieczyszczenia wód i ich ochrona.

W ramach zajęć uczniowie obejrzeli prezentację „Młody ekolog”, dowiedzieli się o źródłach zanieczyszczeń wód a także o sposobach oszczędzania wody.

Kropelki

Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w małych doświadczeniach chemicznych z użyciem nadmanganianu potasu, węgla, sody, oleju, octu. Wypowiadali się w jaki sposób sami mogą oszczędzać wodę, by jak najmniej jej zużywać, uczestniczyli w grze ekologicznej.

Oszczędzaj wodę

Zajęcia zostały przeprowadzone z użyciem pomocy edukacyjnych z projektu Laboratoria Przyszłości - "Projekt naukowy STEM, oszczędzanie wody" i uwiecznione aparatem SONY Cyber-shot.

Eksperymenty i prezentacje przeprowadziły:

M. Niebrzydowska, A. Rusiecka, I. Węgłowska