Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła realizuje projekt „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości

Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu rządowego jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Misją „Laboratoriów Przyszłości” jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu, szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu u uczniów umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii.

Wykorzystanie zasobów z Laboratoriów Przyszłości wpłynie na wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny w naszym Ośrodku.

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do kształtowania praktycznych umiejętności naszych uczniów.

Łączna wartość projektu to 30 000,00 zł.

educarium

Dzięki otrzymanemu wsparciu nasz Ośrodek wzbogacił się o nowoczesny sprzęt:

• drukarka 3D z akcesoriami,
  • mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami,
  • sprzęt audio-wideo do nauki prezentacji swoich osiągnięć,
  • stacja lutująca-rozlutowująca,
  • pracownia techniczna CoolTool- 8 stanowisk
  • pomoce projektowe STEAM,
  • zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin, czyli doświadczenia STEAM, łączące w sobie elementy nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.

Film promocyjny

Koordynator projektu: