Wycieczka do Lublina

lublin

17 listopada 2015 roku uczniowie różnych klas pod opieką p. Krystyny Mogielnickiej oraz rodziców wyjechali już po raz drugi na wycieczkę do Lublina. Pierwsze kroki skierowali do lubelskiego biznesmena, który pokrył koszty transportu, by podziękować za pomoc i wsparcie.
Dzieci zwiedziły piękną Starówkę, Muzeum na Zamku. Byliśmy też w Teatrze Lalki i Aktora, gdzie uczestniczyliśmy w spektaklu "Baśń o zaklętym Kaczorze". Ciekawa scenografia i kostiumy, gra aktorów wyzwala wiele wzruszeń. Na widowni słychać było śmiech, ale też ukratkiem ocierano łzy. Po zakończonym spektaklu jako jedyni zostaliśmy zaproszeni na scenę, gdzie mogliśmy przeprowadzić wywiad z aktorem, zdobyć autografy, zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Pełni wrażeń udaliśmy się do restauracji "Sielsko Anielsko", w której ludowy wystrój bardzo nam się podobał, zwłaszcza, że i przygotowany dla nas posiłek smakował. Z żalem opuszczaliśmy Lublin, ale trzeba było wracać. Już planujemy kolejną wycieczkę do tego pięknego miasta, gdzie jest do obejrzenia jeszcze wiele ciekawych rzeczy.