Kongres OSE 2022

• Jakie umiejętności cyfrowe ma polska młodzież?
  • Czy nastolatki potrafią bronić się przed dezinformacją w sieci, fake newsami i teoriami spiskowymi?
  • Jak media społecznościowe i kultura influencerów wpływają na młodych odbiorców?
  • W jaki sposób edukować, by przyszłe pokolenie było przygotowane do życia w świecie zdominowanym przez nowe technologie?
  • Czy urządzenia cyfrowe mogą służyć edukacji ekologicznej?

Odpowiedzi na te i inne pytania na Kongresie OSE 2022.

Kongres OSE to konferencje dla przedstawicieli środowiska szkolnego, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę o bezpieczeństwie w sieci. Głównym tematem wydarzenia w 2022 r. była szeroko pojęta edukacja medialna. Tegoroczny Kongres odbył się w formule hybrydowej. Organizatorem Kongresu był NASK-PIB.

Retransmisja Kongresu OSE 2022

Program Kongresu:

• 12 minuta nagrania - powitanie uczestników Kongresu
  • 14 minuta 50 sekunda
    Janusz Cieszyński - Sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa
  • 23 minuta 50 sekunda
    Wojciech Pawlak - Dyrektor NASK-PIB
  • 27 minuta 40 sekunda
    Agnieszka Żeglińska - NASK-PIB,
    Maciej Dudkiewicz - NASK-PIB
  • 1 godzina 2 minuta 50 sekunda
    "Prawda i nieprawda online – (nie)kompetencje młodych ludzi"
    prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Studiów Edukacyjnych
  • 1 godzina 44 minuta
    "Dlaczego lubimy wierzyć w nieprawdę?"
    prof. UW dr hab. Marcin Napiórkowski Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego
  • 2 godzina 38 minuta 45 sekunda
    "Zrób to sam, czyli czy za dezinformacją i walką ze szkodliwymi treściami musi stać technologia warta miliardy"
    Mateusz Mrozek NASK-PIB