Koniec roku szkolnego 2021/2022

Niech w Waszych sercach zostanie cząstka nas, a teraz czas się żegnać już czas……..

24 czerwca to data, na którą czekają uczniowie spragnieni wakacji i odpoczynku.  W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie mogli liczyć aż na 178 dni wolnych od nauki. A najdłuższa przerwa, czyli wakacje rozpoczęły  się dzisiaj.

Jednak najpierw – uroczyste zakończenie roku szkolnego!

Miało ono miejsce przy Terapeutycznych Ogrodach Zmysłów, rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego, następnie wykonany został program artystyczny podczas którego uroczyście i z łezką w oku uczniowie wierszem i piosenką pożegnali absolwentów naszej szkoły a także Panią kucharkę odchodząca na emeryturę.

Występ został uwieńczony  tańcem do utworu  W. Kilara z filmu „Pan Tadeusz”

W korowodzie poloneza wzięli udział zarówno absolwenci jak i młodsi uczniowie. Biorąc pod uwagę tak eksperymentalny skład, polonez został wykonany brawurowo.

Pan Dyrektor rozdał świadectwa i nagrody dla najlepiej uczących się i angażujących się w życie Ośrodka, podziękował także Radzie Rodziców za pomoc i życzliwość podczas realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw, a także pożegnanie z Wychowawcami oraz kolegami i koleżankami.

A kiedy przychodzi czas rozstania,
Nie zawsze umiesz godnie stawić mu czoła.
Zanurzony w smutku rozstajesz się z ludźmi,
Których kochałeś.
Nie trwaj w nim bezustannie.
Rozstania mają miejsce w twoim życiu.
Są jednak chwilą, z którą musimy się rozstać,
Tak jak przyroda rozstaje się z jesienią,
Aby kiedyś znów powitać wiosnę.

A. Rusiecka