Święta Wielkanocne

Wielkanoc

Wielkanoc to czas przeżywania Zmartwychwstania Chrystusa. Dorośli rozumieją istotę świąt, jednak dzieci, często mają z tym problem. Warto zastanowić się, jak obchodzić z nimi ten czas? Poważne tematy łączymy z zabawą!

Dzieci połączyły  zabawę i kultywowanie wielkanocnej tradycji. Przypomniały sobie symbolikę rzeczy, które włożą do koszyczka w najbliższe święta (baranek symbolizuje Chrystusa, jajka to symbol nowego życia, chleb to ciało Chrystusa, kiełbasa to symbol odbytego postu, chrzan to symbol męki, a sól to symbol prostoty życia). Później zadawajcie sobie wzajemnie pytania. Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Wspólnie kolorowały jajka styropianowe, następnie wycinali elementy z serwetek i przyklejali je, w ten sposób powstały jajka metodą decoupage.

Pisanka

A. Rusiecka