tel./fax: 48 377 10 26

E-mail: sosw_huta@poczta.onet.pl

V Spartakiada Korczakowska "Sportowy Zawrót Głowy"

Spartakiada

18 maja 2022 r. po trzech latach przerwy, w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu, na płycie głównej stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza 9 odbyła się V SPARTAKIADA KORCZAKOWSKA - „Sportowy Zawrót Głowy”.

Tegoroczną SPARTAKIADĘ honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Radomia - pan Radosław Witkowski. To wielkie dla naszych podopiecznych wydarzenie sportowe odbyło się również pod Patronatem medialnym: TV Dami.

Cel główny imprezy to:

• prezentacja możliwości sportowych uczniów szkolnictwa specjalnego oraz uczniów szkół ogólnodostępnych
  • propagowanie aktywnego uczestnictwa dzieci i młodzieży w życiu sportowym i kulturalnym,
  • rozpowszechnianie idei sportu i szeroko pojętej rekreacji na terenie województwa mazowieckiego oraz integracji ze środowiskiem lokalnym.

Nasi wychowankowie brali udział w wielu konkurencjach sportowo-rekreacyjnych: bieg na 400 metrów, bieg na 50 metrów, trójskok (technika dowolna), martwy ciąg, rzut piłką lekarską, tor przeszkód, rzuty na bramkę, rzuty do celu. Łącznie 7-iu z 10-iu podopiecznych biorących udział w zawodach zdobyło aż 8 miejsc medalowych – 4 złote medale za I miejsce, 3 srebrne medale za drugie miejsce oraz jeden brązowy medal za trzecie miejsce.

• srebrny medal - II miejsce zdobył Konrad Grebelski, w kategorii: "martwy ciąg”,
  • brązowy medal - III miejsce zdobyła Aneta Bielecka w kategorii: "martwy ciąg”.

Ponadto nasi wychowankowie w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce i zdobyli  PUCHAR V SPARTAKIADY KORCZAKOWSKIEJ.

Oprócz dyplomów i medali nasi wychowankowie otrzymali bardzo praktyczne upominki rzeczowe: plecaki, słuchawki bezprzewodowe, elektroniczne opaski sportowe, paski do spodni i wiele innych drobiazgów. Podczas trwania spartakiady w specjalnym bloku artystycznym odbywała się także „Dyskoteka pod chmurką,” w której tak jak w latach poprzednich bawiło się bardzo dużo dzieci i młodzieży. Były także przepyszne lody, wata cukrowa, kiełbaski z grilla oraz napoje ciepłe i zimne. Wychowankowie powrócili do Ośrodka dumni z odniesionych wielkich sukcesów sportowych, pełni wrażeń i z całą pewnością szczęśliwi.

Już dziś wszyscy deklarowali chęć udziału za rok w VI SPARTAKIADZIE  KORCZAKOWSKIEJ   –  „SPORTOWY  ZAWRÓT  GŁOWY”.