W zimowym nastroju. "Dziewczynka z zapałkami"

dziewczynka z zapałkami

Podczas zajęć uczniowie utrwalali nazwy zimowych miesięcy, określali aktualne warunki pogodowe, wskazywali cechy charakterystyczne pory roku- układali na tablicy magnetycznej oglądali ilustracje, dopasowywali znaki graficzne, tworzyli ilustracje przedstawiające zimowe krajobrazy. Przypominane były także zasady bezpiecznych zabaw na śniegu.

Następnie uczniowie wysłuchali baśni "Dziewczynka z zapałkami". Wydarzenia przedstawione w baśni mają miejsce podczas jednego wieczoru, ostatniego dnia w roku. Utwór zawiera wartości poznawcze i wychowawcze, które dzieci poznają na wczesnym etapie życia. Uczniowie na zajęciach malowali szablony butów, układali drewienka w kształcie ogniska, tworzyli obrazki z zapałek, a końcowym elementem  była praca plastyczna- miasto zimą.

A. Rusiecka