Dzień Papieski

DP

"Rodzina jest pierwszą i podstawową sztuką miłości społecznej. Trzeba czynić wszystk ażeby ta szkoła mogła pozostać sobą. Równocześnie zaś mrodzina musi być silna Bogiem - czyli miłością wzajemną wszystkich, którzy ją tworzą - że potrafi pozostać ostoją dla człowieka pośród wszystkich niszczycielskich prądów i bolesnych doświadczeń."

JPII

W październiku obchodziliśmy Dzień Papieski. Uroczystość przygotowaną przez p. Annę Farkowską i p. Marcina Pastuszkę oraz dużą grupę naszych wychowanków miała niezwykle podniosły, ale jednocześnie radosny przebieg. Piękna dekoracja, ulubione przez Jana Pawła II piosenki, pieśni, przekazywane w "rapowy" sposóbnajważniejsze wydarzenia z życia Wielkiego Polaka, podkreślenie jak ważna w życiu człowieka jest rodzina - mama, tata, dzieci.
O Janie Pawłe IIwiemy już dużo - wszak jako Kawaler Orderu Uśmiechu jest jednym z naszych Patronów. Ponadto podejmowane były wiele razyróżne działania w związku z ogłoszeniem Jana Pawła II - Patronem Roku 2015. Jest to postać tak bardzo nam bliska, że możemy o niej słuchać: jeszcze, jeszcze, jeszcze!