XVIII Regionalna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

XVIII Spartakiada

26 września na obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie 17- stu naszych wychowanków pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego - J. Szyszkowskiego, M. Pastuszki i Ł. Jędrzejewskiego wzięło udział w - XVIII REGIONALNEJ SPARTAKIADZIE  INTEGRACYJNEJ  OSÓB   NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Głównym celem w/wym. imprezy integracyjnej była popularyzacja aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży, rodzin oraz osób niepełnosprawnych, a także integracja środowisk osób niepełnosprawnych.

Nasi wychowankowie uczestniczyli w sześciu konkurencjach sportowo - rekreacyjnych. Łącznie zdobyli aż 5 miejsc medalowych w poniższych kategoriach:

• Graczyk Krystian III miejsce w kategorii (dorośli): ,,strzał na bramkę,”
  • Bielecki Mikołaj II miejsce w kategorii: ,,strzał na bramkę,”
  • Chojnacka Wiktoria II miejsce w kategorii: ,,rzuty woreczkiem do kosza,”
  • Bielecka Martyna III miejsce w kategorii (dorośli): ,,rzuty osobiste do kosza”,
  • Graczyk Adrian III miejsce w kategorii: „odbijanie piłeczki ping-pongowej w czasie 1 min.”

Oprócz wspaniałych medali i dyplomów nasi podopieczni otrzymali także bardzo praktyczne upominki rzeczowe: zegarki – opaski sportowe, słuchawki bezprzewodowe oraz kubki z logo SPARTAKIADY.

Tradycyjnie odbyły się także uwielbiane przez uczestników SPARTAKIADY „Dyskoteka” i karaoke.

Podobnie jak w latach poprzednich nasi wychowankowie wyjechali ze Skaryszewa pełni wrażeń oraz wspaniałych przeżyć, szczęśliwi, że mogli po dwuletniej przerwie spotkać się z rówieśnikami i odnowić stare znajomości z uczestnikami z innych placówek. Mieli także możliwość pokazania tego jak wspaniale potrafią się bawić, a przede wszystkim zmagać się ze swoimi słabościami. Wszystkich rozpierała duma z odniesionych wielkich sukcesów sportowych, a gratulacjom nie było końca.

Zgodnie z tradycją NASI WIELCY SPORTOWCY już dziś zadeklarowali chęć udziału za rok w kolejnej XIX REGIONALNEJ SPARTAKIADZIE  INTEGRACYJNEJ  OSÓB  NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Jerzy Szyszkowski