Europejski Dzień Sportu Szkolnego

W dniu dzisiejszym wspólnie z kilkoma tysiącami szkół z całej Europy, świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

To wspaniała okazja mobilizująca do aktywności na co dzień.

Tego dnia nasz klub UKS "Olimpijczyk" przygotował ciekawe inicjatywy promujące aktywność sportową.

Jako, że jest to wielkie międzynarodowe święto, dzięki zaangażowaniu  Pani Doroty mogliśmy gościć uczniów z Kazachstanu, którzy uczęszczają do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku. Opowiedzieli nam o swoich ulubionych aktywnościach, oraz o tym jakie sporty są popularne w ich kraju. Razem z nami świętowali ten dzień, włączając się do wspólnej zabawy.

Atrakcji sportowych nie było końca,  począwszy od zwinnościowych torów przeszkód, biegu farmera, strzałów i rzutów do celu, a skończywszy na meczu piłki nożnej nauczyciele i pracownicy przeciwko wychowankom.

A tak bawiliśmy się:

Łukasz Jędrzejewski