Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Koniec roku szkolnego

"Powoli niczym łódź do brzegu dopływamy.
Za ten rok podziękowania wszystkim składamy.
Pamiętajcie, aby podczas wakacyjnego szaleństwa,
zwracać uwagę na kwestie bezpieczeństwa.
Udanego wypoczynku i zdrowia Wam życzymy.
We wrześniu znów się zobaczymy,
a teraz twista zatańczymy!"

Tak brzmiał ostatni wyrecytowany wiersz podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/21.
Tanecznym krokiem powitaliśmy wakacje! Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu.
Następnie dyrektor - Tadeusz Kosiński powitał wszystkich zgromadzonych: Sławomira Śmieciucha - Starostę powiatu lipskiego  oraz Zbigniewa Ostracha - Wicestarostę, jak również wszystkich uczniów, ich rodziców, opiekunów a także pracowników Ośrodka.
Kolejnym punktem spotkania było wręczenie dyplomów dla absolwentów, czyli uczniom, którzy w tym roku szkolnym zakończyli edukację w naszej placówce (Wiktoria, Dorota, Adam, Dawid), jak również dzieciom, które wyróżniały się pod względem zachowania i uzyskały dobre wyniki w nauce.
Po oficjalnej części, rozpoczęła się akademia podczas której uczniowie zaprezentowali program artystyczny dotyczący działalności naszej szkoły i opowiadający (za pomocą rymowanych wierszy) jak wygląda typowy dzień z życia ucznia w Ośrodku.

Podczas występu pożegnano absolwentów, jak również złożono podziękowania pracownikom odchodzącym na emeryturę (pani Bożena, pani Jadwiga i pan Marian), którzy pracowali w naszej szkole przez wiele długich lat. Kwiaty, życzenia, gromkie odśpiewanie "Sto lat"- to była niezwykle wzruszająca chwila. Akademię zakończył taniec - twist.

Następnie wszyscy uczniowie i rodzice udali się na spotkania z wychowawcami klas, by tam odebrać świadectwa i dyplomy.
A teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć Wam - kochani uczniowie radosnych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Natomiast rodzicom i opiekunom dziękujemy za dotychczasową współpracę.

Do miłego zobaczenia 1 września 2021 r.!

A. Farkowska