Kulturalny uczeń, Polak, obywatel 2021

Kulturalny uczeń

17 czerwca 2021 r. o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyło się spotkanie, podczas którego poznaliśmy najbardziej kulturalnego ucznia i uczennicę Ośrodka.
Zanim jednak dowiedzieliśmy się kto zwyciężył, uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie podstawowych treści dotyczących kultury osobistej, jak również sprawdzić swoją wiedzę w zakresie prawidłowości zasad savoir- vivre. Wychowankowie w poszczególnych zadaniach witali się po angielsku, grecku czy japońsku, nakrywali do stołu oraz go dekorowali, rozwiązywali quizy i zagadki.

Zgromadzeni przypomnieli sobie również jak zachowuje się kulturalny obywatel Polski i jakie ma wobec tego zobowiązania.
Zwieńczeniem wszystkich konkurencji było stworzenie "Drzewa dobrych manier" i utrwalenie w pamięci zdania: "Trzy magiczne słowa przy sobie noszę: dziękuję, przepraszam, proszę".

Ogłoszenia wyników głosowania, w którym wzięli udział uczniowie i pracownicy Ośrodka, dokonała powołana do tego komisja.
Po zliczeniu wszystkich głosów otrzymaliśmy następujący werdykt:

• 1 miejsce (najkulturalniejszy uczeń) otrzymał Marcin Zaborski;
  • 1 miejsce (najkulturalniejsza uczennica) otrzymała Kinga Szacińska.

Natomiast wyróżnienie uzyskała uczennica Martyna Bielecka.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy, by byli nadal wzorem do naśladowania dla swoich rówieśników.

Autor: D. Wójcik, A. Farkowska