Spotkanie z baśnią, bajką

Baśnie, bajki

„Za bramami sennych marzeń, W świecie baśni i bajeczek, spotkasz elfy, gnomy, skrzaty, Jest tu także stwór kudłaty. Kto do świata baśni wejdzie, Ten nieprędko zechce wrócić. Jest możliwe wszystko tutaj – Czary-mary i kot w butach. Więc gdy dosyć masz już nudy, masz dziś chęć, by fantazjować – przymknij oczy i posłuchaj, co baśń szepcze ci do ucha…”

Maria Broda-Bajak „W świecie baśni”.

W czwartkowe popołudnie na terenie naszego Ośrodka odbyło się spotkanie z baśniami.

Wychowankowie uważnie wysłuchali czytanych fragmentów opowieści, wymieniali bohaterów znanych baśni, rozpoznawali na obrazkach sceny z wybranych bajek, rozwiązywali zagadki dotyczące bohaterów, odgadywali tytuły  z ciągu nazw przedmiotów charakterystycznych dla danego utworu. Po założeniu strojów starali się odgadywać w jaką postać wcielili się.
Dużo radości sprawiło im poszukiwanie jabłek ukrytych na terenie Ogrodów Terapeutycznych, rzucanie balonów z wodą oraz zabawa w króla i królową.

Ostatnią atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek, które zostały zakupione prze p. Alicję Rogozińską z domu weselnego „Alicja” w Kałkowie, za które serdecznie dziękują wychowankowie i wychowawcy SOSW w Hucie.

Autor: A. Rusiecka, A. Gozdur, A. Kozak, M. Niebrzydowska, M. Nowakowska