Jesteśmy uczniami Akademii Pana Kleksa

Akademia Pana Kleksa

Jesteśmy uczniami Akademii Pana Kleksa.

Świat przedstawiony w „Akademii pana Kleksa” to pełen niezwykłości i cudownych zdarzeń świat baśniowy, o czym świadczą m.in. bliżej nieokreślony czas i miejsce zdarzeń, występujące w nim rzeczywiste i fantastyczne postaci, cudowne przedmioty, których używają bohaterowie.

Przed zajęciami przygotowane zostało pięć stanowisk o nazwach znanych z lektury

• „Przędzenie liter”,
  • „Kleksografia”,
  • „Rupieciarnia”,
  • „Geografia”,
  • „Kolorystyka”

Po wysłuchaniu fragmentów książki, młodzi adepci szkoły pana Kleksa sprawdzali się w tworzeniu instrukcji, mierzyli się z opisem miejsca i postaci, pracując na konkretnych fragmentach lektury, ćwiczyli  redagowanie kartek pocztowych oraz zadawanie celowych i wnikliwych pytań, odgadywali znaczenie przedmiotów.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się tworzenie kleksów przy pomocy farb wodnych i słomek do napojów, a także przyklejanie sobie własnoręcznie zrobionych piegów.

Autor: A. Rusiecka