XII Zlot Szkół i Placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Osiek 2016

Osiek

Już po raz trzeci uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Zlocie Szkół i Placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu. Byliśmy już w Mrzeżynie i Śremie. W tym roku na spotkanie słonecznych szkół i placówek pojechaliśmy do Osieka. Tym razem w Zlocie uczestniczyło 15 szkół i placówek z całego kraju. Reprezentowali nas: Małgosia Pazur, Dominika Lech, Czarek Dudzik i Kuba Włodarczyk wraz z opiekunami: p. Izą Bogudzińską i p. Jadwigą Kupis.
Spotkania szkół i placówek spod znaku uśmiechniętego słoneczka mają na celu integrację, wymianę doświadczeń nauczycieli i wychowawców, propagowanie idei Orderu Uśmiechu, spotkania z Kawalerami Orderu Uśmiechu, a także promocję regionu.

20 maj odbyła się zasadnicza część spotkania. Po Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bp Antoniego Długosza nastąpiło otwarcie Zlotu, powitanie Kawalerów Orderu Uśmiechu z Rzecznikiem Praw Dziecka i jednocześnie Kanclerzem Kapituły Orderu Uśmiechu p. Markiem Michalakiem na czele, powitanie uczestników, prezentacja sztandarów, przemówienia.
Obecni na Zlocie Kawalerowie Orderu Uśmiechu:

• Marek Michalak
  • ks. bp Antoni Długosz
  • ks. Piotr Sadkiewicz
  • Dorota Zawadzka
  • Majka Jeżowska
  • Ryszard Kiełek
  • Elżbieta Olszewska
  • Katarzyna Brożek
  • Anna Sobieszak.

Wszyscy Kawalerówie Orderu Uśmiechu powitani zostali pięknymi, wykonanymi przez dzieci serduszkami. Odbywały się spotkania z nimi i prezentacje artystyczne uczestników Zlotu. Uczniowie każdej ze szkół starali się wypaść jak najlepiej.
No a później niespodzianka - inscenizacja bajki w wykonaniu osieckich nauczycieli. W roli "dobrego" tym razem wilka p. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. KOU w Osieku. Wszystkich zachwyciła wspaniała scenografia, stroje oraz umiejętności aktorskie wykonawców.

Kolejnego dnia sptotkania na brodnickim rynku, "Gra Miejska", a na jej zakończenie wspólny taniec wszystkich uczestników.
Wzięliśmy też udział w charytatywnym "Biegu o Uśmiech", który został zaplanowany z myślą o włączenie się do ogólnopolskich obchodów Dnia Dobrych Uczynków - Święta bezinteresownych działań na rzecz ludzi, zwierząt i środowiska, bo... "dobre uczynki są jak gwiazdy - pojedyncze znaczą niewiele, razem są w stanie rozświetlić całe niebo". Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy certyfikat potwierdzjący udział w ogólnopolskiej akcji dobroczynnej.
W Grze Miejskiej zajeliśmy I miejsce, zaś w zabawie integracyjnej na Facebooku rozpoczętej jeszcze przed rozpoczęciem Zlotu - III miejsce.

Fimowe sprawozdanie ze Zlotu youtube