Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary

26 listopada w naszym ośrodku jak co roku odbyła się zabawa andrzejkowa.

W tym roku wszystko jednak wyglądało trochę inaczej niż zwykle, ponieważ przez pandemię byliśmy w nieco okrojonym składzie. Ponadto zabawy odbywały się w grupach.

Andrzejki to świetna okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie jest to źródło szacunku dla tradycji i ludowych obrzędów.
Podczas zabaw wychowankowie mogli przenieść się w tajemniczy świat wróżb i czarów. Klimatu całemu wydarzeniu dodawały świece, lampiony oraz płynąca w tle nastrojowa muzyka. Wieczór rozpoczęliśmy od przebrania dzieci w stroje andrzejkowe. Potem przeszliśmy do wróżenia z kości oraz wosku, losowania imion przyszłego partnera lub partnerki oraz przepowiadania przyszłości. Zarówno wychowankowie jak i wychowawcy  świetnie się bawili.

R. Figura