Zespół WWRD

W ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka realizowane są specjalistyczne zajęcia terapeutyczne:

• zajęcia z psychologiem - Dżesika Kosno
  • zajęcia z pedagogiem - Karolina Figura
  • zajęcia Integracji Sensorycznej - Jacek Celuch/Agnieszka Adamowicz
  • zajęcia logopedyczne - Iza Bogudzińska - Koordynator Zespołu

Nasz zespół:

• Dżesika Kosno

absolwentka psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II na dwóch modułach: psychologia kliniczna i osobowości oraz psychologia edukacji i komunikacji. Trener Treningu Umiejętności Społecznych. Ukończone studia podyplomowe w zakresie edukacji i rehabilitacji osób ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych „Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną Oligofrenopedagogika”

• Karolina Figura
    absolwentka psychologii na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie (specjalność: kliniczna i neuropsychologia) oraz studiów podyplomowych w zakresie oligofrenopedagogiki i przygotowania pedagogicznego. Prowadzi zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka oraz pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
  • Jacek Celuch
    Wychowanie Muzyczne i Oligofrenopedagogika na WSP w Kielcach, Gimnastyka Korekcyjna na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, Integracja Sensoryczna-Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie w Warszawie, Wychowanie fizyczne - Instytut Studiów Podyplomowych Andro-Centrum w Kielcach.
  • Agnieszka Adamowicz

Studia Wyższe Zawodowe na kierunku Pedagogika z zakresie pedagogika specjalna oligofrenopedagofika WSP ZNP Warszawą Wydział Pedagogiczny, Studia Wyższe Magisterskie na kierunku pedagogika w zakresie rewalidacji z terapią pedagogiczną Akademia Świętokrzyska im. J. Kochanowskiego w Kielcach, Kurs instruktora rekreacji ruchowej że specjalnością hipoterapii Polskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne w Krakowie, Terapeuta i diagnosta Integracji Sensorycznej Centrum Integracji Sensorycznej Warszawa, Kurs kwalifikacyjny z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dzieci autystycznych Centrum Doskonalenia Kadr Oświatowych w Starachowicach, Studia podyplomowe WSSP Lublin w zakresie Kynoterapii.

• Iza Bogudzińska
    oligofrenopedagog (Pedagogika specjalna - APS w Warszawie), logopeda (Logopedia - UMCS w Lublinie) oraz studia podyplomowe - Wczesne wspomaganie i edukacja dzieci i młodzieży z autyzmem, zespołem Aspergera i zab. pokrewnymi; ukończyła liczne kursy i szkolenia, m.in.: Stymulacja audio-psycho lingwistyczna metodą A.A.Tomatisa; PECS - poziom I; MAKATON poziom I-II; Kinezjologia Edukacyjna P. Dennisona; Wczesne wspomaganie jako zwiększenie szans edukacyjnych dziecka; Pomoc psychologiczna dziecku z mutyzmem wybiórczym i jego rodzinie; Alternatywne sposoby porozumiewania się dzieci niepełnosprawnych.