Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka – święto obchodzone 30 września przez nastolatków (chyba nie tylko) w Polsce.

W innych krajach Dnia Chłopaka świętuje się:

• 7 lutego – Malta,
  • 5 kwietnia – Wielka Brytania, Irlandia,
  • 5 maja – w Japonii (święto Tango-no Sekku) obchodzone od VI wieku n.e., po II wojnie światowej przemianowane na Dzień Dziecka,
  • 15 lipca – Brazylia,
  • 7 października – Norwegia,
  • 19 listopada – Indie, Meksyk,
  • 25 listopada – Kanada.

30 września 2020 r. obchodziliśmy w naszym Ośrodku Dzień Chłopaka.
Dziewczęta, z niewielką pomocą wychowawczyń, przygotowały się do tego wydarzenia. Zorganizowały dla chłopców słodki poczęstunek oraz różne konkurencje. „Randka w ciemno”, wywołała wśród uczestników wiele pozytywnych reakcji. Dziewczęta zadbały również o żołądki swoich kolegów, których z zamkniętymi oczami nakarmiły kisielem. Koleżanka Ania przy pomocy serca i szpilki połączyła w pary uczestników zabawy, a taniec z balonami udowodnił, że aż cztery z nich były w tym doborze bezkonkurencyjne.
Podczas rywalizacji płci, chłopcy wiedli prym.  W konkurencji polegającej na przenoszeniu kubka za pomocą nadmuchanego balonu, czy przeciąganiu liny, mimo zawziętej walki dziewcząt i wszystkich obecnych pań, chłopcy udowodnili, że kobiety to jednak słaba płeć.

Na koniec dziewczęta złożyły wszystkim chłopcom życzenia i zaprosiły na dyskotekę.

Chyba im się podobało, bo przewodniczący Samorządu Uczniowskiego podziękował koleżankom za zaangażowanie i świetną zabawę.

Anna Góralska