Pożegnanie ks. Arka

Zdjęcie z ks. Arkiem

Po czternastu latach posługi kapłańskiej parafię pw. Piotra i Pawła w Krępie Kościelnej opuszcza Ksiądz Prefekt Arkadiusz Wolski.
Ksiądz Arek był i zawsze będzie wielkim przyjacielem naszego Ośrodka.
Przez cały czas pracy w naszej parafii służył nam posługą duszpasterska odprawiając wspólnie z Księdzem Proboszczem Msze Święte na  rozpoczęcie każdego roku szkolnego i katechetycznego.
Uczestniczył w corocznych wigiliach ośrodkowych. Udzielał naszym wychowankom sakramentów chrztu, pokuty, eucharystii. Przez swój uśmiech, pogodę ducha, wrażliwość zaskarbił sobie ogromną sympatie zarówno wychowanków jak i wszystkich pracowników Ośrodka.

Aby osobiście podziękować Księdzu Prefektowi  za te wspólne lata  udaliśmy się z delegacją na czele której stał Pan Dyrektor, który w imieniu własnym jak i wszystkich pracowników SOSW w Hucie serdecznie podziękował Księdzu za te wszystkie wspólnie spędzone lata. Dzieci zaś bardzo mocno wyściskały Księdza Arka i podarowały kolaż stworzony ze zdjęć, które będą Mu  przypominać Nas i Nasz Ośrodek. Była to bardzo wzruszająca chwila dla wszystkich obecnych.

Z tego miejsca chcemy jeszcze raz serdecznie podziękować Księdzu za świadectwo żywej wiary, za piękne słowa, kierowane do nas podczas homilii. Jesteśmy pełni podziwu, dla wspaniale wypełnianej przez Księdza posługi, dla kształtu i rozwoju apostolskiego powołania.

Życzymy, aby w dalszej drodze kapłańskiego posługiwania towarzyszyła Księdzu Łaska Boża i moc Ducha Świętego. Życzymy abyś, dzięki tej Mocy miał siłę do pokonywania wszelkich trudności i nigdy nie przestawał cieszyć się życiem i napotkanymi ludźmi; by Twoje serce przepełniała Miłość, którą będziesz mógł się dzielić z potrzebującymi i czerpać radość ze służby Bogu i bliźniemu.

M. Pastuszka