I Komunia Święta

Komunia Święta

28 czerwiec to wyjątkowy dzień w życiu trójki naszych uczniów.
Tego dnia Kasia, Dobrusia i Artur przyjęli do swego serca Pana Jezusa w Sakramencie Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Parafialnym pw. Piotra i Pawła w Krępie Kościelnej. Wydarzenie to poprzedził Sakrament Pokuty do którego nasi uczniowie przystąpili z pokorą i wielkim przeżyciem dwa dni wcześniej.
Uroczystej Eucharystycznej Mszy Świętej przewodniczył Ks. Proboszcz Henryk Kowalczyk natomiast homilie wygłosił Ksiądz Prefekt Arkadiusz Wolski. Dzieci starały się pięknie i bardzo aktywnie uczestniczyć w całej Eucharystii. Moment, w którym przyjmowały pierwszy raz Komunię Świętą – poważne, skupione, był niezwykle wzruszający, a jednocześnie radosny.

W tym radosnym wydarzeniu towarzyszyli im rodzice, dyrekcja Ośrodka, nauczyciele oraz wychowawcy.
Po uroczystej Mszy Świętej dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki a następnie pozowały do wspólnych zdjęć.

„Najszczęśliwszy w życiu swoim dzień
dzisiaj obchodzisz,
niech więc Bóg z Twojego serca nigdy nie wychodzi!
Łaska Pana Naszego, Jego miłość i dobroć,
niech będą światłem Twojej drogi”.

M. Pastuszka