Egzamin 2020

We wtorek 16 czerwca, w polskich szkołach podstawowych rozpoczął się po raz drugi egzamin ósmoklasisty. Od połowy marca młodzież uczyła się zdalnie, choć jak podkreślają uczniowie, to nie to samo, co tradycyjne zajęcia. Ósmoklasiści w czerwcu uczestniczyli w konsultacjach z języka polskiego, angielskiego i matematyki.

Egzamin odbył się według harmonogramu:

• język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek)
  • matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa)
  • język obcy nowożytny (angielski) – 18 czerwca 2020 r. (czwartek)

Podobnie jak w przypadku matur, szkoły musiały przygotować egzamin tak, by był zgodnie z obostrzeniami dotyczącymi epidemii. Do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej uczniowie musieli zakrywać usta i nos, zachowywali przynajmniej 1,5-metrową odległość od innych osób, a po egzaminie udali się z rodzicami do domu, aby nie gromadzić się w grupach.

Również na dyrektorze naszej placówki spoczywała odpowiedzialność zapewnienia bezpiecznych warunków. Sale były zdezynfekowane przed i po poszczególnych egzaminach, ustawione ławki w odległości 1,5 metra z każdej strony, wreszcie tak zorganizowane były wszystkie części egzamin, że uczniowie mieli ze sobą jak najmniej kontaktu.

Egzamin trwał od godziny 9:00 do 11:00. Nasi uczniowie mieli prawo do wydłużonego czasu, z którego wszyscy skorzystali. Zdający pomimo ogromnego stresu i zdenerwowania pracowali bardzo wytrwale, choć egzaminacyjne zadanie były trudne i skomplikowane.

Po trzecim dniu, egzaminie z języka angielskiego, odbyło się pożegnanie kończących szkołę podstawową.

Były nagrody, no i oczywiście wspólne zdjęcie.

Wspólne zdjęcie