Hala do zajęć hipoterapii

budowlaniec

Hipoterapia prowadzona jest w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hucie od 2016 r. Obecnie na zajęcia  uczęszcza  15 dzieci z różnorodną niepełnosprawnością psychoruchową. Terapia prowadzona jest na wiosek lekarza w oparciu o indywidualny program terapeutyczny dla każdego dziecka.

W zajęciach zawsze biorą udział rodzice dzieci, co dodatkowo wzmacnia i buduje prawidłowe relacje między nimi. Terapia przy niedogodnej pogodzie (silny wiatr, deszcz lub padający śnieg ) prowadzona jest w stajni, gdzie  podopieczni mogą skorzystać z terapii przy koniu ucząc się m.in. czynności pielęgnacyjnych.

Niektóre  dzieci ze względu na swoją niepełnosprawność intelektualną i towarzyszące im schorzenia nie są w stanie skupić swojej uwagi, bądź ich niepohamowany lęk w ograniczonej przestrzeni stajni w obecności wielu koni uniemożliwia im korzystanie z w/w terapii.

Dlatego też budowa hali do hipoterapii jest niezbędną inwestycją, by ta wielozmysłowa terapia prowadzona była cały rok dla wszystkich dzieci, niezależnie od warunków pogodowych.
Obecnie wykonane są następujące prace budowlane:

• przygotowanie terenu pod halę,
  • zalanie ław i przymocowanie słupów konstrukcyjnych
  • zakupiona jest cała  konstrukcja hali.

Na chwilę obecną tj. 5 października 2017 r. czekamy na przyjazd dźwigu, jest on niezbędny do montowania przęseł hali do których będzie montowany dach.Uśmiech

Trzymajcie kciuki musi się udać. Mrugnięcie

Pozdrawiam Agnieszka Adamowicz