Programowanie

programowanie

• Bit by Bit - Programming Game
    Bit by Bit to aplikacja, która wprowadza dziecko w świat programowania. W zabawny sposób rozwija logiczne myślenie i myślenie abstrakcyjne, ćwiczy orientację przestrzenną, uczy rozwiązywania problemów.
    Bohaterami tej aplikacji są kolorowe stworki, które należy przeprowadzić po labiryncie w taki sposób, aby dotarły do celu. Dostępne mamy 4 poziomy trudności. Gra jest intuicyjna, z przyjazną grafiką. Dostępna na urządzenia z systemem Android i na iPady (tablet, smartfon). Źródło: //specjalni.pl.

bitbybit plansza

• KIDBOT Start
    Programowanie to nowa umiejętność oboki czytania i pisania, a dziecko im zaczniej tym lepiej!!!  Kidbot wprowadza dzieci do programowania za pomocą zabawnej gry logicznej.
    Robot pod komendą, kilka poleceń, niekończące się możliwości. Trzeba ułożyć ciąg poleceń, żeby poruszać się robotem po określonej trasie. Zbiera on zabawki. Celem jest kosz. Aplikacja na Androida i iOS (tablet, smartfon).

kidbot  plansza

•  SCRATCH jr
    Kodowanie to nowa umiejętność!!! Z programem ScratchJr małe dzieci (w wieku 5-7 lat) mogą zaprogramować własne interaktywne opowieści i gry. W trakcie uczą się rozwiązywać problemy, projektować i wyrażać się twórczo na komputerze. Aplikacja na Androida i iOS (tablet, smartfon).

scratchjr  plansza