Webinarium - Jak uczyć i wspierać młodsze dzieci?

Webinarium

W trakcie webinaru (nagrany i dostępny na kanale Fundacji Szkoła z Klasą w serwisie youtube) udzielono odpowiedzi na pytania:

• Jak uczyć, żeby nie zamęczyć?
  • Jak utrzymać równowagę między propozycjami online i offline?
  • Jakie mamy konkretne pomysły do wykorzystania?
  • Jak nauczyciele mogą wspierać dzieci, a jak rodziców?
  • Co przeżywają teraz dzieci i z czym sobie nie radzą?
  • Czy uczenie się czegoś może im pomóc przeżyć ten trudny czas?Jak ich i siebie nie zamęczyć zadaniami?
  • Jak odpowiadać na trudne pytania dzieci i rodziców?

Webinar moderowała Alicja Pacewicz, a na pytania odpowiadały:

• Joanna Apanasewicz
    nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego, członkini grupy SuperBelfrzy RP, coroczna prezenterka Eduinspiracji Wczesnoszkolnych, twórczyni bloga “dla kreatywnych i nie tylko” www.apanaski.blogspot.com.
  • Ula Malko
    psycholożka dziecięca i mediatorka, współzałożycielka ośrodka wsparcia i rozwoju Bliskie Miejsce. Od ponad 10 lat współpracuje z przedszkolami i szkołami prowadząc konsultacje, warsztaty i szkolenia dla rodziców oraz specjalistów pracujących z dziećmi. Wspiera dorosłych w budowaniu relacji z dziećmi opartych na lepszym rozumieniu ich potrzeb. Prywatnie mama dwóch chłopaków.